S U N U

Birlik, beraberlik ve baris içinde insanca yasama hakkinin
ülkemiz insanlarinin en büyük özlemi olduguna inanarak...

Hürriyet, Esitlik, Adalet içinde...

En yüksek milli, manevi ve ahlaki degerleri sahiplenerek...

Akil ve gönül beraberligiyle, ilim ve sagduyunun öncülügünde...

En mutlu olmaya layik insanlarimizin, tüm zamanlarin en mutlu insanlari olarak
yasayacagi bir TÜRKiYE'yi gerçeklestirmek için:

" EGEMENLiK ULUSUNDUR !"

Yasamimiz, gelecegimiz ve nesillerimizin gelecegi için bu amaçlara ulasmanin kosullarinin; Türkiye'de tam ve gerçek ulus egemenligi ile gercek demokrasiye ulus olarak sahip çikmak, bunlarin esaslarini savunarak TÜRKiYE BÜYÜK MiLLET MECLiSi'nin ulusumuzun egemenliginin ve demokrasinin gerçek temsilcisi olmasini saglamak olduguna inaniyoruz.

insanlarin kendi geleceklerine ve nesillerinin geleceklerine güven ve ümitlerle dolu bakabilmeleri en temel yaratilis haklarindan biridir. Bunun olabilmesi, bir ulusun bireylerinin, insanlik onuruna yarasir bir sekilde kendi kaderlerini yönlendirebilmek için, gönenç ve geleceklerini saglayacak yasamsal önemi olan tüm konularda bugünden söz söyleme hakkina ve firsatina sahip olmalarina baglidir. Gerçek ulus egemenligi, bu hak ve olanaklara, en genis hürriyetleri ve katilimi saglayan, insana deger veren türesel ve siyasal düzenekler içinde kavusmaktir.

Hiçbir sovenist inanç ve yaklasim tasimadan, insancil ve evrensel degerlerle birbirimize karsi yüksek hosgörü ve sagduyu içinde ulusumuz icin arzuladiklarimizi, tüm uluslar ve insanlik icin de arzuluyoruz.

Inançlarimizi gerçeklestirmek icin sundugumuz bu Büyükana Yasayi kendimize rehber alarak:

" EGEMENLiK ULUSUNDUR ! "önceki sayfa | sayfayi çeviriniz

EGEMENLiK ULUSUNDUR'a dön