TÜRKiYE BÜYÜK MiLLET MECLiSi

20.Dönem Milletvekilleri


Partilere gore Milletvekili dagilimi

ANAP:

BBP:

CHP:

DSP:

DTP:

DYP:

MHP:

BAGIMSIZ:


ADANA


ANAP:

UĞUR AKSÖZ

İMREN AYKUT

MEHMET ALİ BİLİCİ

MUSTAFA KÜPELİ

BBP:

ORHAN KAVUNCU

CHP:

EROL ÇEVİKÇE

DSP:

MEHMET BÜYÜKYILMAZ

İBRAHİM YAVUZ BİLDİK

TUNCAY KARAYTUĞ

ARİF SEZER

DYP:

İBRAHİM CEVHER CEVHERİ

MEHMET HALİT DAĞLI

VELİ ANDAÇ DURAK

RP:

CEVDET AKÇALI

YAKUP BUDAK

SITKI CENGİL

İBRAHİM ERTAN YÜLEK


ADIYAMAN


ANAP:

MAHMUT BOZKURT

CHP:

CELAL TOPKAN

DYP:

MAHMUT NEDİM BİLGİÇ

RP:

AHMET DOĞAN

AHMET ÇELİK


AFYON


ANAP:

NURİ YABUZ

HALİL İBRAHİM ÖZSOY

DYP:

İSMET ATTİLA

RP:

SAİT AÇBA

OSMAN HAZER


AMASYA


ANAP:

ASLAN ALİ HATİPOĞLU

CHP:

HAYDAR OYMAK

DYP:

AHMET İYİMAYA

RP:

CEMALETTİN LAFÇI


ANKARA


ANAP:

İLHAN AKÜZÜM

NEJAT ARSEVEN

AGAH OKTAY GÜNER

İRFAN KÖKSALAN

MEHMET SAĞDIÇ

YÜCEL SEÇKİNER

İLKER TUNCAY

BBP:

MEHMET EKİCİ

CHP:

YILMAZ ATEŞ

ALİ DİNÇER

EŞREF ERDEM

MEHMET SEYFİ OKTAY

ÖNDER SAV

DSP:

HALİS ULUÇ GÜRKAN

AYDIN TÜMEN

HİKMET ULUĞBAY

DYP:

SAFFET ARIKAN BEDÜK

ÜNAL ERKAN

MEHMET GÖLHAN

RP:

AHMET BİLGE

ÖMER EKİNCİ

AHMET TEKDAL

RIZA ULUCAK

ERSÖNMEZ YARBAY


ANTALYA


ANAP:

İBRAHİM GÜRDAL

SAMİ KÜÇÜKBAŞKAN

CHP:

DENİZ BAYKAL

BEKİR KUMBUL

YUSUF ÖZTOP

DSP:

METİN ŞAHİN

DYP:

OSMAN BERBEROĞLU

HAYRİ DOĞAN

RP:

ARİF AHMET DENİZOLGUN


ARDAHAN


ANAP:

CHP:

İSMET ATALAY

DYP:

SAFFET KAYA


AKSARAY


DYP:

NEVZAT KÖSE

MHP:

SADİ SOMUNCUOĞLU

RP:

MEHMET ALTINSOY

MURTAZA ÖZKANLI


ARTVİN


ANAP:

SÜLEYMAN HATİNOĞLU

CHP:

METİN ARİFAĞAOĞLU

DYP:

HASAN EKİNCİ


AYDIN


ANAP:

CENGİZ ALTINKAYA

YÜKSEL YALOVA

CHP:

MEHMET FATİH ATAY

DSP:

SEMA PİŞKİNSÜT

DTP:

İSMET SEZGİN

DYP:

ALİ RIZA GÖNÜL

NAHİT MENTEŞE

RP:

MUHAMMET POLAT


AĞRI


ANAP:

YAŞAR ERYILMAZ

DYP:

CEMİL ERHAN

RP:

MEHMET SIDDIK ALTAY

CELAL ESİN

MEHMET ZİYATTİN TOKAR


BALIKESİR


ANAP:

İSMAİL SAFA GİRAY

HÜSNÜ SIVALIOĞLU

CHP:

İSMET ÖNDER KIRLI

DSP:

TAMER KANBER

MUSTAFA GÜVEN KARAHAN

DYP:

ABDÜLBAKİ ATAÇ

AHMET BİLGİÇ

İLYAS YILMAZYILDIZ

RP:

İSMAİL ÖZGÜN


BARTIN


ANAP:

ZEKİ ÇAKAN

DSP:

CAFER TUFAN YAZICIOĞLU

DYP:

KÖKSAL TOPTAN


BATMAN


ANAP:

ATAULLAH HAMİDİ

DYP:

FARİS ÖZDEMİR

RP:

ALAATTİN SEVER AYDIN

MUSA OKÇU


BAYBURT


ANAP:

ÜLKÜ GÖKALP GÜNEY

RP:

SUAT PAMUKÇU


BOLU


ANAP:

AVNİ AKYOL

ABBAS İNCEAYAN

DSP:

MUSTAFA KARSLIOĞLU

DYP:

NECMİ HOŞVER

RP:

FETİ GÖRÜR

MUSTAFA YÜNLÜOĞLU


BURDUR


ANAP:

YUSUF EKİNCİ

DSP:

KAZIM ÜSTÜNER

DYP:

MUSTAFA ÇİLOĞLU


BURSA


ANAP:

İLHAN KESİCİ

FERİDUN PEHLİVAN

İBRAHİM YAZICI

 CHP:

YAHYA ŞİMŞEK

DSP:

YÜKSEL AKSU

ALİ RAHMİ BEYRELİ

HAYATİ KORKMAZ

DYP:

ABDÜLKADİR CENKÇİLER

ALİ OSMAN SÖNMEZ

TURHAN TAYAN

RP:

MEHMET ALTAN KARAPAŞAOĞLU


BİNGÖL


ANAP:

MAHMUT SÖNMEZ

RP:

KAZIM ATAOĞLU

HÜSAMETTİN KORKUTATA


BiLECiK


DYP:

ŞERİF ÇİM

BAHATTİN ŞEKER


BİTLİS


ANAP:

EDİP SAFDER GAYDALI

KAMRAN İNAN

RP:

ZEKİ ERGEZEN

ABDULHALUK MUTLU


ÇANAKKALE


ANAP:

HİKMET AYDIN

MUSTAFA CUMHUR ERSÜMER

CHP:

AHMET KÜÇÜK

DTP:

AHMET HAMDİ ÜÇPINARLAR

DYP:

NEVFEL ŞAHİN


ÇANKIRI


ANAP:

METE BÜLGÜN

DYP:

AHMET UYANIK

RP:

İSMAİL COŞAR


ÇORUM


BBP:

HASAN ÇAĞLAYAN

CHP:

ALİ HAYDAR ŞAHİN

DYP:

BEKİR AKSOY

RP:

MEHMET AYKAÇ

ZÜLFİKAR GAZİ

YASİN HATİBOĞLU


DENİZLİ


ANAP:

HASAN KORKMAZCAN

MUSTAFA HALUK MÜFTÜLER

CHP:

ADNAN KESKİN

DSP:

HİLMİ DEVELİ

DYP:

MUSTAFA KEMAL AYKURT

MEHMET GÖZLÜKAYA

RP:

RAMAZAN YENİDEDE


DİYARBAKIR


ANAP:

MUZAFFER ARSLAN

SEBGETULLAH SEYDAOĞLU

DTP:

FERİT BORA

DYP:

MEHMET SALİM ENSARİOĞLU

SALİH SÜMER

RP:

ABDÜLKADİR AKSU

SACİT GÜNBEY

YAKUP HATİPOĞLU

ÖMER VEHBİ HATİPOĞLU

SEYYİT HAŞİM HAŞİMİ


EDİRNE


ANAP:

EVREN BULUT

ERZURUM

NECATİ GÜLLÜLÜ

DSP:

MUSTAFA İLİMEN

DYP:

ÜMRAN AKKAN


ELAZiG


DYP:

MEHMET AĞAR

MUSTAFA CİHAN PAÇACI

RP:

ÖMER NAİMİ BARIM

HASAN BELHAN

AHMET CEMİL TUNÇ


ESKİŞEHİR


ANAP:

MUSTAFA BALCILAR

İBRAHİM YAŞAR DEDELEK

DSP:

NECATİ ALBAY

MAHMUT ERDİR

RP:

HANİFİ DEMİRKOL


ERZINCAN


CHP:

MUSTAFA KUL

MUSTAFA YILDIZ

RP:

TEVHİT KARAKAYA

NACİ TERZİ


ERZURUM


DYP:

ZEKİ ERTUGAY

MHP:

İSMAİL KÖSE

RP:

LÜTFÜ ESENGÜN

ABDULİLAH FIRAT

ASLAN POLAT

ŞİNASİ YAVUZ

ÖMER ÖZYILMAZ


GAZİANTEP


ANAP:

MUSTAFA RÜŞTÜ TAŞAR

ÜNAL YAŞAR

CHP:

HİKMET ÇETİN

DSP:

ALİ ILIKSOY

MUSTAFA YILMAZ

DTP:

MEHMET BATALLI

RP:

NURETTİN AKTAŞ

KAHRAMAN EMMİOĞLU

MEHMET BEDRİ İNCETAHTACI


GÜMÜŞHANE


ANAP:

MAHMUT OLTAN SUNGURLU

RP:

LÜTFİ DOĞAN


GİRESUN


ANAP:

BURHAN KARA

GİRESUN

YAVUZ KÖYMEN

RASİM ZAİMOĞLU

DYP:

ERGUN ÖZDEMİR

RP:

TURHAN ALÇELİK

 


HAKKARİ


ANAP:

NAİM GEYLANİ

DTP:

MUSTAFA ZEYDAN


HATAY


ANAP:

LEVENT MISTIKOĞLU

ALİ UYAR

HÜSEYİN YAYLA

CHP:

NİHAT MATKAP

ÖMER ATİLLA SAV

FUAT ÇAY

DSP:

ALİ GÜNAY

DYP:

ABDULKADİR AKGÖL

RP:

SÜLEYMAN METİN KALKAN

MEHMET SILAY


ISPARTA


ANAP:

ERKAN MUMCU

DYP:

ÖMER BİLGİN

ABDULLAH AYKON DOĞAN

HALİL YILDIZ

RP:

MUSTAFA KÖYLÜ

 


IĞDIR


ANAP:

ŞAMİL AYRIM

ADİL AŞIRIM


İÇEL


ANAP:

HALİL CİN

ALİ ER

RÜŞTÜ KAZIM YÜCELEN

CHP:

OYA ARASLI

DURMUŞ FİKRİ SAĞLAR

DSP:

ABDÜLBAKİ GÖKÇEL

MUSTAFA İSTEMİHAN TALAY

DYP:

YUSUF FEVZİ ARICI

TURHAN GÜVEN

AYFER YILMAZ

RP:

MEHMET EMİN AYDINBAŞ

SAFFET BENLİ


İSTANBUL


ANAP:

 BÜLENT AKARCALI

ABDUL AHAT ANDİCAN

REFİK ARAS

H.HÜSNÜ DOĞAN

HALİT DUMANKAYA

HASAN TEKİN ENEREM

YILMAZ KARAKOYUNLU

MEHMET CAVİT KAVAK

EMİN KUL

YUSUF NAMOĞLU

YUSUF PAMUK

GÜNEŞ TANER

ŞADAN TUZCU

KORKUT ÖZAL

ALİ TALİP ÖZDEMİR

CHP:

ALGAN HACALOĞLU

MEHMET ERCAN KARAKAŞ

AHMET GÜRYÜZ KETENCi

MEHMET MOĞULTAY

MEHMET SEVİGEN

ALİ TOPUZ

ALTAN ÖYMEN

DSP:

AHMET ZİYA AKTAŞ

MEHMET AYDIN

MUSTAFA BÜLENT ECEVİT

MEHMET TAHİR KÖSE

OSMAN KILIÇ

MEHMET CEVDET SELVİ

AHMET TAN

ZEKERİYA TEMİZEL

ERDOĞAN TOPRAK

İBRAHİM NAMİ ÇAĞAN

HASAN HÜSAMETTİN ÖZKAN

DTP:

YILDIRIM AKTUNA

GÜRCAN DAĞDAŞ

METİN IŞIK

CEFİ JOZEF KAMHİ

NECDET MENZİR

DYP:

MERAL AKŞENER

TAYYAR ALTIKULAÇ

HAYRİ KOZAKÇIOĞLU

NAMIK KEMAL ZEYBEK

TANSU ÇİLLER

RP:

AZMİ ATEŞ

MUSTAFA BAŞ

MUKADDER BAŞEĞMEZ

SÜLEYMAN ARİF EMRE

EKREM ERDEM

MEHMET FUAT FIRAT

İSMAİL KAHRAMAN

HÜSEYİN KANSU

GÖKSAL KÜÇÜKALİ

AYDIN MENDERES

ALİ OĞUZ

OSMAN YUMAKOĞULLARI

BAHRİ ZENGİN

MEHMET ALİ ŞAHİN


İZMİR


ANAP:

İSMET KAYA ERDEM

RÜŞTÜ SARAÇOĞLU

IŞILAY SAYGIN

SÜHA TANIK

IŞIN ÇELEBİ

METİN ÖNEY

CHP:

ALİ RIZA BODUR

SABRİ ERGÜL

AYDIN GÜVEN GÜRKAN

BİRGEN KELEŞ

DSP:

VELİ AKSOY

ŞÜKRÜ SİNA GÜREL

ATİLLA MUTMAN

AHMET PİRİŞTİNA

HAKAN TARTAN

ZERRİN YENİCELİ

DTP:

İ.TURHAN ARINÇ

GENCAY GÜRÜN

MEHMET KÖSTEPEN

RIFAT SERDAROĞLU

HASAN UFUK SÖYLEMEZ

RP:

SABRİ TEKİR

İSMAİL YILMAZ


KAHRAMANMARAŞ


ANAP:

ESAT BÜTÜN

ALİ DOĞAN

CHP:

ALİ ŞAHİN

DYP:

MEHMET SAĞLAM

RP:

AVNİ DOĞAN

AHMET DÖKÜLMEZ

HASAN DİKİCİ

MUSTAFA KAMALAK

 


KARABÜK


ANAP:

ŞİNASİ ALTINER

DSP:

EROL KARAN

RP:

HAYRETTİN DİLEKCAN


KARAMAN


DSP:

FİKRET ÜNLÜ

RP:

ABDULLAH ÖZBEY

ZEKİ ÜNAL


KARS


ANAP:

YUSUF SELAHATTİN BEYRİBEY

DSP:

ÇETİN BİLGİR

DYP:

MEHMET SABRİ GÜNER

RP:

ZEKİ KARABAYIR


KASTAMONU


ANAP:

MURAT BAŞESGİOĞLU

DSP:

MUHARREM HADİ DİLEKÇİ

DYP:

NURHAN TEKİNEL

HALUK YILDIZ

RP:

FETHİ ACAR


KAYSERİ


ANAP:

İBRAHİM YILMAZ

BBP:

RECEP KIRIŞ

DSP:

İSMAİL CEM

DYP:

AYVAZ GÖKDEMİR

OSMAN ÇİLSAL

RP:

MEMDUH BÜYÜKKILIÇ

ABDULLAH GÜL

NURETTİN KALDIRIMCI

SALİH KAPUSUZ

 


KIRIKKALE


ANAP:

RECEP MIZRAK

DYP:

HACI FİLİZ

RP:

KEMAL ALBAYRAK

MİKAİL KORKMAZ

 


KIRKLARELİ


ANAP:

CEMAL ÖZBİLEN

CHP:

İRFAN GÜRPINAR

DSP:

NECDET TEKİN

DYP:

AHMET SEZAL ÖZBEK


KIRŞEHİR


ANAP:

MEHMET ALİ ALTIN

ÖMER DEMİR

RP:

CAFER GÜNEŞ


KiLiS


RP:

MUSTAFA KEMAL ATEŞ


KOCAELİ


ANAP:

 BÜLENT ATASAYAN

 HAYRETTİN UZUN

CHP:

ONUR ÇETİN KUMBARACIBAŞi

DSP:

HALİL ÇALIK

DYP:

İSMAİL KALKANDELEN

RP:

ŞEVKET KAZAN

OSMAN PEPE

NECATİ ÇELİK


KONYA


ANAP:

AHMET ALKAN

ALİ GÜNAYDIN

MEHMET KEÇECİLER

CHP:

NEZİR BÜYÜKCENGİZ

DSP:

ABDULLAH TURAN BİLGE

DYP:

MEHMET ALİ YAVUZ

NECATİ ÇETİNKAYA

RP:

HÜSEYİN ARI

VEYSEL CANDAN

NECMETTİN ERBAKAN

ABDULLAH GENCER

TEOMAN RIZA GÜNERİ

LÜTFİ YALMAN

REMZİ ÇETİN

HASAN HÜSEYİN ÖZ

MUSTAFA ÜNALDI


KÜTAHYA


ANAP:

MUSTAFA KALEMLİ

DSP:

EMİN KARAA

DTP:

MEHMET KORKMAZ

DYP:

İSMAİL KARAKUYU

RP:

AHMET DERİN

METİN PERLİ


MALATYA


ANAP:

MİRAÇ AKDOĞAN

METİN EMİROĞLU

CHP:

AYHAN FIRAT

RP:

OĞUZHAN ASİLTÜRK

YAŞAR CANBAY

FİKRET KARABEKMEZ

MEHMET RECAİ KUTAN


MANİSA


ANAP:

ABDULLAH AKARSU

TEVFİK DİKER

SÜMER ORAL

EKREM PAKDEMİRLi

CHP:

MUSTAFA ERDOĞAN YETENÇ

DSP:

HASAN GÜLAY

MUSTAFA CİHAN YAZAR

DTP:

H.AYSELİ GÖKSOY

DYP:

RIZA AKÇALI

YAHYA USLU

RP:

BÜLENT ARINÇ


MARDİN


ANAP:

ÖMER ERTAŞ

SÜLEYMAN ÇELEBİ

DYP:

MUZAFFER ARIKAN

MAHMUT DUYAN

MHP:

RP:

FEHİM ADAK

HÜSEYİN YILDIZ


MUGLA


ANAP:

LALE AYTAMAN

CHP:

ZEKİ ÇAKIROĞLU

DSP:

FİKRET UZUNHASAN

DYP:

İRFETTİN AKAR

MUSTAFA DEDEOĞLU


MUŞ


ANAP:

ERKAN KEMALOĞLU

DYP:

NECMETTİN DEDE

RP:

SABAHATTİN YILDIZ

NEDİM İLCİ


NEVŞEHİR


ANAP:

ABDÜLKADİR BAŞ

DYP:

ESAT KIRATLIOĞLU

RP:

MEHMET ELKATMIŞ


NİĞDE


ANAP:

AKIN GÖNEN

DYP:

DOĞAN BARAN

ERGUN ÖZKAN

RP:

MEHMET SALİH KATIRCIOĞLU


ORDU


ANAP:

MUSTAFA BAHRİ KİBAR

NABİ POYRAZ

ŞÜKRÜ YÜRÜR

DSP:

İHSAN ÇABUK

DTP:

REFAİDDİN ŞAHİN

DYP:

MÜJDAT KOÇ

RP:

HÜSEYİN OLGUN AKIN

MUSTAFA HASAN ÖZ


RİZE


ANAP:

AVNİ KABAOĞLU

AHMET KABİL

AHMET MESUT YILMAZ


SAKARYA


ANAP:

AHMET NEİDİM

ERSİN TARANOĞLU

DSP:

MEHMET TEOMAN AKGÜR

DYP:

NEVZAT ERCAN

ERTUĞRUL ERYILMAZ

RP:

NEZİR AYDIN

CEVAT AYHAN


SAMSUN 


ANAP:

İRFAN DEMİRALP

ADEM YILDIZ

BİLTEKİN ÖZDEMİR

CHP:

MURAT KARAYALÇIN

DSP:

AYHAN GÜREL

YALÇIN GÜRTAN

DTP:

CEMAL ALİŞAN

DYP:

NAFİZ KURT

RP:

AHMET DEMİRCAN

MUSA UZUNKAYA

LATİF ÖZTEK


SİNOP


ANAP:

YAŞAR TOPÇU

DSP:

METİN BOSTANCIOĞLU

DYP:

KADİR BOZKURT


SİİRT


ANAP:

NİZAMETTİN SEVGİLİ

RP:

AHMET NURETTİN AYDIN

MEHMET EMİN AYDIN


SIVAS


BBP:

NEVZAT YANMAZ

MUHSİN YAZICIOĞLU

CHP:

MAHMUT IŞIK

DYP:

TAHSİN IRMAK

RP:

MUSA DEMİRCİ

TEMEL KARAMOLLAOĞLU

ABDÜLLATİF ŞENER


ŞANLIURFA


ANAP:

SEYİT EYYÜPOĞLU

EYYÜP CENAP GÜLPINAR

DYP:

SEDAT EDİP BUCAK

NECMETTİN CEVHERİ

MEHMET FEVZİ ŞIHANLIOĞLU

RP:

AHMET KARAVAR

ABDÜLKADİR ÖNCEL

ZÜLFÜKAR İZOL


ŞIRNAK


ANAP:

MEHMET SALİH YILDIRIM

DYP:

MEHMET TATAR

BAYAR ÖKTEN


TEKİRDAĞ


ANAP:

ENİS SÜLÜN

DSP:

FEVZİ AYTEKİN

BAYRAM FIRAT DAYANIKLI

DYP:

NİHAN İLGÜN


TOKAT


ANAP:

METİN GÜRDERE

BBP:

HANEFİ ÇELİK

CHP:

ŞAHİN ULUSOY

DYP:

ALİ ŞEVKİ EREK

RP:

ABDULLAH ARSLAN

BEKİR SOBACI

AHMET FEVZİ İNCEÖZ


TRABZON


ANAP:

EYÜP AŞIK

ALİ KEMAL BAŞARAN

IBRAHİM ÇEBİ

DSP:

HİKMET SAMİ TÜRK

DYP:

YUSUF BAHADIR

RP:

KEMALETTİN GÖKTAŞ

ŞEREF MALKOÇ

İSMAİL İLHAN SUNGUR


TUNCELI


CHP:

ORHAN VELİ YILDIRIM

DYP:

KAMER GENÇ


UŞAK


ANAP:

YILDIRIM AKTÜRK

DSP:

MEHMET YAŞAR ÜNAL

DYP:

HASAN KARAKAYA


VAN


ANAP:

ŞERİF BEDİRHANOĞLU

DTP:

MAHMUT YILBAŞ

RP:

MALİKİ EJDER ARVAS

MUSTAFA BAYRAM

FETHULLAH ERBAŞ

ŞABAN ŞEVLİ


YALOVA


ANAP:

YAŞAR OKUYAN

DYP:

CEVDET AYDIN


YOZGAT


ANAP:

LÜTFULLAH KAYALAR

BBP:

İSMAİL DURAK ÜNLÜ

DYP:

YUSUF BACANLI

RP:

KAZIM ARSLAN

İLYAS ARSLAN

ABDULLAH ÖRNEK


ZONGULDAK


ANAP:

VEYSEL ATASOY

DSP:

TAHSİN BORAY BAYCIK

HASAN GEMİCİ

OSMAN MÜMTAZ SOYSAL

DYP:

ÖMER BARUTÇU

RP:

NECMETTİN AYDIN


EYLEMSÜR-YUVA | EYLEM KONULARI | DURMA SiMDi YAZ ! | ÖNERiLER-GERi BESLEME

Milletvekillerine mektup kalibina dön       Içindekiler'e dön